Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

O rekrutacji i kilku pomysłach

Najpierw chciałam przeprosić za zastój na blogu i jednocześnie zapewnić, że za jakiś czas pojawią się na Prozaikach dwa (mam nadzieję) teksty. Opowiadanie pani Ani i pana Dariusza. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak bardzo mnie cieszy, kiedy na stronę zagląda absolutnie każdy - uczeń gimnazjum, student, ktoś aktywnie zawodowo czy emeryt - bo i takich mamy, jak sobie czasem podglądam na Facebooku. A jeszcze bardziej mnie cieszy, że te wszystkie cyferki wciąż i wciąż wzrastają, i tak jeszcze trochę (trochę, trochę...) i będzie okrągła dwusetka czytelników. 
Mam więc nadzieję, że teksty Ani i Dariusza przeczytacie i skomentujecie - bo dla nich to ogromnie ważne. 


Przyznam jednak, że mnie samej ostatnio brakuje nie tyle czasu, co przede wszystkim sił i pomysłu, żeby coś dla Was napisać. Dlatego też mogę powiedzieć, że na Prozaikach zaczyna działać coś na zasadach rekrutacji. Oczywiście, dodać coś na bloga może każdy z Was i to cały czas, nie tylko przez jakiś tam okres - ciągle możecie zauważyć po prawej stronie krótką informację i linka do odpowiedniej podstrony. Chcę tylko z tego zrobić coś oficjalnego i powiedzieć, że z chęcią przyjmę każdego, kto potrafi coś napisać: czy to felieton, reportaż, poradnik, recenzję. Bardzo bym prosiła też te osoby, które kiedyś tam do mnie napisały, a później się nie odezwały, czy wciąż są chętne, żeby coś od czasu do czasu opublikować. 
Zapraszam więc do napisania na maila: prozaicy@vp.pl. Przypominam, że wystarczy przesłać jakikolwiek tekst, nieco informacji na własny temat i notkę, co głównie chcielibyście robić na Prozaikach. 

W związku z tymi sprawami, mam też do Was pytanie - czy ktoś z Was ma notatki z języka polskiego/filozofii w wersji elektronicznej na jakikolwiek temat? Mam zamiar stworzyć na Prozaikach coś w stylu powtórzenia dla maturzystów czy gimnazjalistów, przygotowujących się do egzaminu, ale i dla każdego, kto chciałby sobie przypomnieć niektóre istotne fakty albo po prostu dowiedzieć się czegoś nowego. Będę takie rzeczy tworzyć dla siebie, więc czemu się z Wami nie podzielić? Chętnych do współpracy oczywiście przyjmę, wszystkie Wasze osobiste zbiory też, jeśli macie je ochotę pokazać światu. 

Ponadto, tak się zastanawiam nad mniej prozaiczną a bardziej kulturalną formą niektórych postów - myślę, że dobrze byłoby przybliżyć niektórym klasykę kina, obrazy, muzykę albo po prostu życie, którym kiedyś się żyło. Czasami dzięki temu lepiej można zrozumieć teksty, a co ważniejsze - odnieść te starocie do czasów dzisiejszych, porównać je. Ale to już zależy od Was i to Was proszę o opinię. 


Całuski, 
halska. 11 komentarzy:

 1. Ja mam okrojony przegląd materiałów z oświecenia, romantyzmu i baroku, ale robione na szybko w jeden wieczór, bo miałam zaliczenie, a jakbym miała przekazywać komuś dalej, proponowałabym ich szerokie rozwinięcie. :) Ale zawsze to jakaś podstawa. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmę wszystko, co masz, kiedyś na pewno się przyda. :) Gdybyś więc wrzuciła mi w maila, będę przeogromnie wdzięczna. :)

   Usuń
 2. Cóż, swego czasu wraz z jedną kochaną panią, do której uczęszczałam na warsztaty tworzyłam serię artykułów o procesie twórczym i oryginalnym pisaniu. Myślałam na ukończeniu tejże serii i podrzuceniu do Ciebie. Niestety prace przerwałam, bo owa pani do Anglii wyjechała na stałe, ale chyba by się nie obraziła. Musiałabym tylko poprawić i dokończyć. Jeśli byłabyś zainteresowana ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że bym była! Super będzie, jeśli się podzielisz, naprawdę super! :)

   Usuń
 3. Hmmm materiały powtórkowe...
  Poszperam, ale na postać elektroniczną trudno liczyć, bo wtedy się jeszcze wszystko kserowało albo po prostu przepisywało :)
  Ha, i wiesz, choć moje notatki były niezłe (efekt uboczny tresury polonistki w LO), to i tak mój ojciec, polonista raczej frywolny, zawsze mi powtarzał, że co człowiek sam doczyta, to jego, bo najciekawsze kawałki literatury zazwyczaj powstawały w atmosferze rozpusty, upojenia alkoholowego, wizji narkotycznej lub przynajmniej systematycznego niewyspania, a tego w podręcznikach nie ma...
  Rekrutacja rzecz godna uwagi i polecenia, dlatego muszę się wreszcie zorganizować pod kątem użyteczności tekstowej i zaoferować pióro swe... Zieeew... Jak tylko się wyśpię :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skany też będą dobre, zdjęcia, albo nawet wysłanie zwykłą Pocztą Polską - taka jestem zdeterminowana. :D
   I pewnie, że tak. Tatuś mądre myśli sprzedał. Sęk w tym, że Prozaicy nie są podręcznikiem, z czego wszyscy się baaardzo cieszymy! :)

   Usuń
 4. Mogłabym przesłać referaty z literatury powszechnej... jest ich jakieś... dwadzieścia, może dwadzieścia parę, bo nie wszystkie obowiązywały do egzaminu, ergo nie wszystkie mam ;]
  Jesteś zainteresowana? Mogę wysłać w każdej chwili ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem, a jakże, ale dwadzieścia to chyba jednak za dużo. :) Byłabym wdzięczna, gdybyś mi podesłała kilka tych najciekawszych, a jak będę w zapotrzebowaniu, to krzyknę do Ciebie, co Ty na to?

   Usuń
 5. A ja mam inną sprawę - na Prozaicy: Piórem nie ma mojego tekstu, pomimo wysłania go jeszcze przed 20...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc ja bardzo za to przepraszam i prosiłabym o podanie nicku, jaki jest używany w akcji - żebym wiedziała, co sprawdzić.

   Usuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine