Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

O autorach

Anna halska. Michalska
założycielka bloga

Jestem halska., mam loki i okulary. I nie lubię jak ktoś mówi "pieniążki". Chciałabym urodzić się jakieś dwie, trzy dekady wcześniej, albo chociaż jedną lub pięć. Słucham starej muzyki, kocham stare samochody, dżinsy z wysokim stanem, spódnice ołówkowe i takie rozkloszowane też. I lubię czerwony, i granatowy, i biały, i czarny, i w sumie chyba każdy, który nie jest brzydki, żółty, wściekle różowy czy pomarańczowy. 
Książki czytam jak najchętniej, filmy też oglądam. Najbardziej, to chciałabym przeczytać i zobaczyć wszystko to, o czym kiedyś się dużo mówiło. Fanatycznie szukam sobie motta, co później wypisuję w różnych dziwnych miejscach. Uwielbiam ciekawostki, ciepłą herbatę i jeść, co ugotuję. Albo upiekę. I lubię tańczyć, najbardziej to rock'n'rolla, bo przy walcu wiedeńskim  i angielskim strasznie się chichram. 
Bawię się w grafika, pisarza albo Anglika, wszystko biorę na siebie, a jak już będę duża, to uratuję świat. 

I nie jestem profesorem filologii polskiej ani literaturoznawcą, więc musicie mi wybaczyć, jeśli znajdziecie na blogu jakieś błędy. 
Kamila Zielińska

Uwielbiam chodzić własnymi ścieżkami i leżeć na trawie. Patrzę wtedy w niebo i macham do gwiazd. Często też wracam do wspomnień i śmieję się z niczego. Wychodzę z założenia, że życie jest krótkie, więc wybaczam szybko, kocham szczerze, śmieję się bez opamiętania i nigdy nie żałuję niczego, co wywołało choć na moment uśmiech na mojej twarzy. 

Co jeszcze lubię? Dobre filmy, jazz i rock, stare domy obrośnięte bluszczem i z wielkim ogrodem, misie oraz książki. Kolekcjonuję je namiętnie – najczęściej wybieram te z taniej książki, bo takie mają własną duszę. Często też czytam kilka razy jedną pozycję, bo są one jak starzy przyjaciele, czekający na mnie z kubkiem gorącej czekolady i – za każdym razem – nową, wspaniałą przygodą. Lubię też czasem zatrzymać się, a nawet i cofnąć. Bo w sumie, dlaczego by nie? Ponoć dawniej żyło się lepiej... Plany na przyszłość? Tak wiele, że potrzebuję 9 żyć, by je wszystkie spełnić.


Często tracę kontakt z rzeczywistością na rzecz świata literatury, ponieważ kocham moje wizyty po drugiej stronie lustra. Bywam więc roztargniona i nieobecna duchem. Jestem też uparta i ufna. Wbrew pozorom, nie jestem dziwna – jestem po prostu z edycji limitowanej. A i może się przedstawię – Kamila się nazywam, ale możecie do mnie mówić Kama.
1 komentarz:

Obserwatorzy

Layout by Yassmine