Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

Konkursy

 Ballada o muzie
Czwarty konkurs zorganizowany na Prozaikach, w rozstrzygnięciu którego brała udział redakcja portalu MożnaPrzeczytać.pl - Natalia Kopiś, Kamila Kazała, Radosław Szlązak oraz Michał Tundziowski. Trwał do października 2013 roku, do wygrania były książki Stephena Kinga, Marty Kostrzewny i Evy Marii Staal.

I miejsce: Broz-Tito
II miejsce: Devrait
III miejsce: dr Freak 

___________________________________________


Dawno, dawno temu
Trzeci konkurs organizowany przez Prozaików. Polegał na napisaniu własnej baśni, bajki lub opowiadania fantasy, inspirowanej twórczością braci Grimm. Wzięło w nim udział dwadzieścia osób, a prace oceniała redakcja czasopisma Proliteracja - Dagmara Bator, Paulina Peycka, Emilia Nowak i Daniel Czepiński. Trwał od grudnia do końca lutego 2013 roku. Nagrodą było wydanie e-booka z ośmioma najlepszymi pracami oraz książki dla trzech pierwszych miejsc, ufundowane przez wydawnictwo Fabryka Słów
I miejsce: Anna Rymaszewska-Dybała
II miejsce: Dziabara
III miejsca: Lisha


____________________________

Nikt nie wiedział, co Adam miał w walizce
Drugi konkurs na Prozaikach. Rozpoczął się z dniem 19.04.2012, a skończył 25.05.2012. Uczestnicy mieli za zadanie napisać opowiadanie z elementami kryminału lub thrillera. Na autorów najlepszych prac czekała książka L.Reichlina "Tęsknota atomów" ufundowana przez wydawnictwo Niebieska Studnia. W konkursie wzięło udział dziesięć osób.
I miejsce: Neifile 
II miejsce: Fryga 
III miejsce: nie zostało przyznane
wyróżnienie: Kendra

____________________________


Pierwszy Centymetr Miłości, czyli Walentynki prozą
Pierwszy konkurs organizowany na Prozaikach, przeprowadzony został na stronie www.prozaicy.blog.onet.pl, którego celem było napisanie opowiadania, listu bądź kartki z pamiętnika na temat Miłości i/lub Walentynek.
Rozpoczął się on z dniem 23.01, a skończył 22.02. Na naszą skrzynkę pocztową zostało wysłanych trzydzieści dwie prace, spośród których kolejno wybrałyśmy pięć najlepszych, a później w sondzie - trzy zwycięskie. Na zwycięzcę czekała książka Aleksandry Ból "Przeznaczenie" 
I miejsce: Ikuko Marie
II miejsce: Aleey
III miejsce: meathelly

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Layout by Yassmine