Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

Pierwsza rocznica Prozaików

Pierwszy post na tym blogu (acz należy podkreślić, że nie na Prozaikach - sama idea rozpoczęła się w styczniu na Onecie, ale ja, z racji tego, że jestem gapą, styczeń przegapiłam i świętujemy rok istnienia strony na Blogspocie) pojawił się dokładnie dwanaście miesięcy temu. Przez 365 dni zaglądaliście tutaj, komentowaliście, braliście udział w konkursach. Prawdę mówiąc, to dzięki Wam blog istnieje - tak więc gratuluję Wam właśnie tego, że tak długo wytrwaliście i Wam życzę, żebyście wytrwali jak najdłużej. 

Jeśli ktoś się spodziewał jakiegoś hucznego bum!, to niestety, będę musiała go zawieść. Ja nie z tych osób, co to z niecierpliwością czekają na urodziny kogokolwiek albo czegokolwiek, więc i tym razem nic nie przygotowałam. Może kiedyś, na piątą albo dziesiątą rocznicę. Tym razem musimy się obejść bez migających gifów w kształcie tortów albo bannerów porozwieszanych na każdej możliwej stronie, pozwolę sobie jednak zanudzić Was statystykami i mam nadzieję, że będziecie się przy tym dobrze bawić. 

Styczeń 2013 był zdecydowanie najlepszy dla Prozaików, bo stronę odwiedziliście aż 13 260 razy. Blog od początku swojego istnienia był odwiedzony 60 376 razy, zostawiliście za sobą 777 komentarzy. Postów pojawiło się 52, a ten najchętniej przez Was czytany dotyczył konkursu "Dawno, dawno temu", później uplasował się ten o Prozaikach: Piórem i o akcji "Piszę, bo lubię". Jeśli chodzi o same konkursy, to na podsumowania zapraszam do odpowiedniej zakładki.
Prozaików czyta się nie tylko w Polsce. Strona była odwiedzana też w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Rosji, Szwecji. Najwięcej komentarzy pojawiło się pod postem "O Mary i Marysi, czyli Polska versus reszta świata". 

Na Prozaikach na razie publikuję sama, od czasu do czasu pojawiają się teksty napisane przez Was. Na Piórze pomaga mi Loco i Adra.

Co mam w planach na kolejny rok? Na pewno chciałabym, żeby grono Prozaików się zwiększyło - zapraszam Was do pisania do mnie. Nie musicie tworzyć tekstów specjalnie na bloga; pamiętajcie, że możecie przesłać Wasze stare wypracowania, rozprawki, eseje, felietony czy notatki - wszystko, co może się przydać. Ponadto chciałam też nawiązać współpracę z większą ilością stron, a co ważniejsze - przeprowadzić super konkurs z superowymi nagrodami. 

Trzymajcie kciuki! :)

halska.

11 komentarzy:

 1. Już rok? No popatrz jak ten czas leci : ).
  Życzę, by blog dalej tak się rozwijał i Tobie, halsko, by Ci nie brakowało pomysłów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojeju! Jak to szybko minęło ! Mam nadzieje, że blog będzie dalej tak funkcjonował, a nawet lepiej. :)

  Co do współpracy.. Zastanawiam się nad tym. Mogłabym przesyłać recenzję, tylko że sama niedawno założyłam bloga i próbuję zdobyć czytelników co mi marnie wychodzi, a na dodatek te recenzje nie są jakieś świetne. Tak więc, na razie się nad tym zastanawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozwolę sobie zaproponować zaniechanie prowadzenia bloga, a publikowania recenzji na Prozaikach - martwisz się tylko pisaniem, a nie całą stroną administracyjną. ^^ Bardzo serdecznie zapraszam, a jeśli nie - to mam nadzieję, że uda Ci się rozkręcić bloga. Jak spotkasz jakieś fajne wydawnictwa, koniecznie daj znać! :)

   Dzięki wielkie!

   Usuń
  2. Jeśli nie wyjdzie z blogiem, na pewno wtedy dołączę do was. Zobaczymy jak to będzie. ;)

   Usuń
 3. Ja także zastanawiam się od kilku dni nad współpracą, ale jak to ja, na wierzch wychodzą wątpliwości: "nadaję się?". Dzieje się tak zazwyczaj w momencie, kiedy postrzegam coś/kogoś w taki sposób, jakby stał na wyższym szczeblu, o.

  //Lisha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ha, ha! nie ma żadnych wyższych i niższych szczebli. wszyscy się tutaj uczą, a ja w szczególności. zapraszam więc do spróbowania, a co. ;)

   Usuń
 4. Gratuluję już roku pracy nad blogiem i muszę przyznać, że naprawdę Cię podziwiam. Nie jestem pewna, czy ja byłabym na tyle konsekwentna. Muszę również bardzo podziękować, bo PROZAICY są jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych blogów literackich na blogspocie, więc chciałam podziękować właśnie za te wszystkie posty i konkursy. ;)
  Pozdrawiam, Wellesie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są, naprawdę? Nie zdawałam sobie z tego sprawy, ale bardzo mi miło. Dziękuję pięknie za te serdeczności. ;)

   Usuń
 5. Bardzo miło jest patrzeć, jak Prozaicy się rozwijają, a z Twoim zapałem i wytrwałością, droga halsko., można spodziewać się tu kolejnych lat działalności i wielu sukcesów. Z mojej strony chciałabym więc wyżej wymienionych życzyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję, Mis. :) Mam nadzieję, że tego zapału mi nie zabraknie. :)

   Usuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine