Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

"Dawno, dawno temu" - PREMIERA EBOOKA!

Wczoraj był ten dzień, o którym rok temu bym nie pomyślała. 

Dużo dobrych rzeczy się wydarzyło i dla Prozaików, i dla mnie, i dla każdego, kogo praca znalazła się wśród tych najlepszych. O czym mówię? Oczywiście o premierze ebooka "Dawno, dawno temu", która miała miejsce właśnie 22 czerwca w Krakowie. Choć ja bardzo żałuję, że nie mogłam uczestniczyć w V Zlocie Członków i Sympatyków Piórem Feniksa, to jednak cieszę się i jestem wdzięczna Dagmarze Bator właśnie za to, że to ona zajęła się wczoraj całą premierą. 
Ale, ale - trochę informacji dla przypomnienia. 

W konkursie "Dawno, dawno temu" zorganizowanym przeze mnie na Prozaikach można było wygrać nagrodę trochę inną niż dotychczas - nie tylko książkę napisaną przez kogoś innego, ale i wzięcie udziału w stworzeniu kawałka własnej. Wraz z redakcją czasopisma Proliteracja - Emilią Nowak, Danielem Czepińskim, Pauliną Anną Peycką i Dagmarą Bator na czele - udało się nam wydać ebooka, który jest antologią najlepszych (zdaniem Proliteracji) opowiadań konkursowych. Ebook nosi ten sam tytuł co konkurs i jest wynikiem naprawdę ogromnej pracy wielu ludzi. Z tego miejsca chciałabym podziękować bardzo serdecznie nie tylko Dagmarze, Emilii, Danielowi i Paulinie, ale też niezastąpionej Marcie Głuszek, która zajęła się składem całej książki, oraz mojej siostrze - Marcie Michalskiej, której rysunek wykorzystałam do zrobienia okładki. Ci wszyscy ludzie poświęcili na ebooka naprawdę sporo pracowitych godzin i mam nadzieję, że to docenicie. Świetnie się z nimi współpracowało!
"Dawno, dawno temu" można za darmo pobrać ze strony Proliteracji, link znajdziecie na końcu tegoż posta. Samo wydanie tej książki jest naprawdę całkiem sporym osiągnięciem i mam nadzieję, że od tego momentu Prozaicy będą się tylko piąć coraz wyżej. Co więcej - także te osiem osób, których teksty możecie znaleźć w ebooku, mogą się już pochwalić jakimś osiągnięciem literackim. Życzę Wam, drodzy autorzy, żeby jak najwięcej się na Waszej drodze takich pojawiło. 
Niezmiernie się cieszę, że nam się udało - nawet sobie nie wyobrażacie! Przeogromnie miło jest widzieć coś, co zostało stworzone przy współpracy tak wielu miłych, bezinteresownych ludzi! Autorom jeszcze raz gratuluję, Proliteracji jeszcze raz dziękuję, a Was, moi drodzy, zachęcam do zerknięcia do ebooka - tylko tak, żeby na niego popatrzeć, przeczytać kawałek i wyrazić swoją opinię, która z pewnością przyda się następnym razem. A może ktoś byłby chętny do napisania recenzji? :) 
Anna "halska." Michalska

11 komentarzy:

 1. Gratulacje :). Teraz aż żałuję, że nie wzięłam w tym konkursie udziału.

  OdpowiedzUsuń
 2. My też się przy okazji wydawania tego e-booka bardzo wiele nauczyli, więc chyba tym bardziej się z tej współpracy cieszymy - a przynajmniej ja. Chociaż nie powiem, stresów też było sporo. :P
  Pozdrawiam ciepło,


  Chiyo vel. Paulina Anna Peycka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, było! :) Ale i tak też jestem przeogromnie zadowolona z pracy z Wami, więc mam nadzieję, że jeszcze się nam kiedyś uda coś razem zrobić. :)

   Usuń
 3. No, no, no :). Gratuluję serdecznie.
  W wolnej chwili zabiorę się za czytanie ebooka.

  Jeszcze raz gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooooo, gratuluję! Aż żałuję, że jednak nie wzięłam udziału, ale trudno, kiedyś jeszcze będzie okazja. Planujesz jeszcze jakieś konkursy, jak mniemam? ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że planuję. Pomysł jest, a jakże, ale muszę się za tydzień zabrać za nagrody i takie inne niby nieważne rzeczy. Jak coś będzie konkretnego - na pewno pojawi się informacja.

   Usuń
 5. Z chęcią przeczytam wygrane opowiadania;) Jeśli znajdę trochę czasu napiszę ich recenzję i zamieszczę na blogu do tego pośiwęconym;) Pozdrawiam i gratuluję;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tylko Ci się uda - krzycz głośno, proszę! :)

   Usuń
 6. To świetnie, czekam na jakiś konkurs!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również czekam na kolejny konkurs. Można się naprawdę wiele nauczyć! Przede wszystkim zwięzłego, konkretnego - a jednak bogatego w szczegóły - pisania.
  No i cieszę się przeogromnie z tego malutkiego sukcesu, kto by się nie cieszył? <3

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine