Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

Regulaminy


Aktualnie na Prozaikach nie jest organizowany żaden konkurs.20 komentarzy:

 1. O, długo czekałam na następny konkurs, ponieważ w poprzednim zwyczajnie nie zdążyłam wziąc udziału. Cieszę się i już układam w głowie zdania!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam parę pytań. Po pierwsze, czy cytaty moga być inną czcionką? (mam na myśli konkretnie rozmiar)
  Po drugie, czy odpowiadasz na maile z tekstami - np. gdyby coś było jednak w moim nie w porządku i zostałabym zdyskwalifikowana? Pytam, bo mam najnowszą wersję windowsa i nie wiem, jak to wygląda na innych komputerach, a po za tym wolałabym, żeby jednak moja praca nie poszła na marne, a jeśli już, to żebym o tym, że nie była oceniana, wiedziała.
  I co z marginesami? Można zmieniać?
  No i na koniec dodam, że sześć stron dwunastką to strasznie mało miejsca :P Miałam problem, bo mój tekst właświe był idealny, a tu patrzę, nie ma dobrej interlini. I później buuuum, dziewięć stron się z sześciu zrobiło. Rozmiaru tekstu właściwego zmienić nie mogę, czcionki też nie... Już nie wiem, jak to skracać, nie znoszę "ciąć" moich prac, choćby i nie były najwyższych lotów :(
  To by było na tyle odnoście konkursu, z góry dziękuję a odpowiedzi ;) A.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cytaty mogą być inną czcionką, owszem. I wiem, że sześć stron to mało, ale uczmy się przekazywać zwięźle informacje. ;) co do maili - staram się odpisywać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ile wynosi minimum stron?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wysłałam pracę. Pozostaje czekać na wyniki.
  Pozdrawiam!
  http://my-logorrhea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Oh, jak się cieszę :) Zaczęłam pisać, ale nie miałam czasu i już myślałam, że konkurs przepadł. :) Ufff.. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uff, skończyłam. Nie myślałam, że pisanie kryminałów/thrillerów może być takie trudne. Tym bardziej podziwiam ich autorów, bo czytać tego typu książki uwielbiam ;)Z pisaniem idzie niestety gorzej. Ale musiałam chociaż spróbować, ze względu na książkę którą można wygrać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedy będzie kolejny konkurs?

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy używać pierwotnych form tych baśni, czy te... "ocenzurowane"? Bo się nie połapałam. :> I czy opowiadanie może być unowocześnione, czy ma zachować się w tamtych latach? =>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdzie nie jest napisane, że trzeba używać wersji "ocenzurowanych". Więc działaj. :D Podobnie z drugim pytaniem.

   Usuń
 10. Na facebooku napisałaś, że trzeba potwierdzić zgłoszenie :D Gdzie mam to zrobić? Przepraszam jeżeli gdzieś to napisałaś, ale nie mogę znaleźć informacji. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdziekolwiek. Myślę, że właśnie to zrobiłaś, więc nie ma problemu. :)

   Usuń
 11. Praca wysłana i poprawiona teraz tylko pozostaje czekać na wyniki;) Mam nadzieję, ze się spodoba fajnie tez byłoby później przeczytać inne prace;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Praca wysłana. Szczęście, że sobie przypomniałam |D.

  OdpowiedzUsuń
 13. Tekst wysłany. Co prawda na ostatnią chwilę, ale się udało ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Odpowiedzi
  1. Pomysł już jest, więc mam nadzieję, że jakoś koniec kwietnia/maj coś się powinno pojawić. :)

   Usuń
 15. No, to czekamy na wyniki :) Jestem z siebie dumna, że wreszcie coś napisałam i skończyłam, choć fakt faktem, że to tylko sześć stron z dużą czcionką i interlinią. A po skończeniu pisania i wysłaniu pracy udało mi się zrobić sobie podsumowanie, co według mnie poszło nie tak i nawet zaczęłam tworzyć wersję rozszerzoną, tak dla siebie, do szuflady. Dla własnej satysfakcji.
  Chyba zacznę częściej brać udział w konkursach tutaj, to dobra motywacja do pracy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyniki jutro, zapraszam pięknie.
   I bardzo się cieszę, że masz takie zdanie o Prozaikach - przeogromnie miło mi to słyszeć. :)

   Usuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine