Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

Nagrody, współpraca, książki etc.

Cześć! 

Witam Was po krótkiej przerwie, w której bądź co bądź nieco się wydarzyło. 
Mam dla Was świetną wiadomość - ostatnio wysłałam maile do kilku wydawnictw (czterech?) z wyjaśnieniem, czym tak na prawdę są Prozaicy, z moimi planami na przyszłość, a co ważniejsze: z prośbą o nagrody. Jakieś było moje zdumienie, kiedy otrzymałam dwie pozytywne odpowiedzi! 
Bystrzejsi pewnie zauważyli już po lewej dwa buttony - do Niebieskiej Studni i Fabryki Słów. Te dwa wydawnictwa zgodziły się ufundować nagrody. W konkursie "Nikt nie wiedział, co Adam miał w walizce" książka za pierwsze miejsce będzie wydana właśnie przez Studnię. Jeśli wszystko dobrze pójdzie - Fabryka nagrodzi zwycięzców w kolejnym konkursie, który będzie dotyczył fantastyki, ale o tym jeszcze wspomnę.
Co więcej, Nikolina Rudol i Konstancja Wilk zgodziły się także przekazać Prozaikom swoje debiutanckie powieści - o tych jeszcze usłyszycie. Jedną już czytam i za niedługo umieszczę na blogu recenzję. 
Mam także nadzieję, że współpraca z wspomnianą wcześniej Niebieską Studnią pójdzie jak najlepiej - chciałabym na Prozaikach umieszczać co jakiś czas opisy przesłanych mi książek, a nuż kogoś zainteresuję?
Wspomniałam też wcześniej o zakładkach dla czytelników - robią się, już się robią! Jeszcze trochę i będę mogła wstawić obiecane zdjęcia. 

Pojawiło się trochę pytań dotyczących konkursu, na które tutaj chciałabym jeszcze raz odpowiedzieć. 
Jak już powiedziałam wcześniej, prace zostaną ocenione przez jury w najprostszy z możliwych sposobów. Nie mogę jednak jeszcze powiedzieć, kto w komisji zasiądzie, ale kiedy będę już miała klarowną sytuację - powiadomię Was, nie martwcie się. 
Czy aby wziąć udział w konkursie, trzeba zacząć obserwować blog? Nie, nie, nie! W regulaminie jest napisane, że każdy może wysłać swoją pracę. Każdy, to każdy. 

I przypominam: napisane przez Was teksty muszą być opowiadaniami z elementami kryminały i/lub thrillera, a nie kryminał lub thriller! To różnica - myślę, że to pierwsze łatwiej stworzyć. Proszę Was też o to, żebyście się nie martwili tym, że nigdy czegoś podobnego nie pisaliście. Po to są Prozaicy, żeby próbować. Puśćcie więc wodze fantazji i niech się dzieje, co chce. 

Mogłabym Was jeszcze prosić o umieszczenie buttonów, bannerów na Waszych blogach albo stronach? Dzięki! :)

A teraz z bardzo innej beczki: kilka też razy pytaliście o Ew i Misako, w końcu dziewczyny także były zamieszane w początki Prozaików. Jak jednak zauważyliście, to ja w sumie ciągle pisałam posty, informowałam Was co i jak (a przynajmniej się starałam). Dlatego też zarówno Misako jak i Ew zdeklarowały się, że jeśli będę potrzebowała pomocy z konkursami, to mam krzyczeć. Ja jednak chciałabym, żeby ten blog to nie były tylko konkursy - co, mam nadzieję, Wam się podoba. Tak więc - publikuję sama i jakoś sobie radzę, gdyby jednak ktoś z Was chciał coś napisać od czasu do czasu albo opublikować swoje opowiadanie, to wystarczy dać mi znać. Pamiętajcie, że jeśli raz się zdecydujecie, to nie znaczy, że musicie zdecydować się po raz drugi, albo że obowiązują Was jakieś terminy. Chciałabym, żeby Prozaicy byli miłym miejscem, w którym można schować się przed obowiązkami, a nie takim, w którym czeka ich na nas jeszcze więcej. ;)


Pozdrawiam, 
halska.
10 komentarzy:

 1. Ooo, dla mnie bomba! Wszystko mi się podoba. I mam zamiar zacząc zbierac pomysły na opowiadanie konkursowe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy myślałaś może o tym, żeby poszerzyć działalność Prozaików o spis blogów z opowiadaniami itp.?
  Sądzę, że wiele osób takie coś by zainteresowało.
  Pozdrawiam!
  http://my-logorrhea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takich spisów jest przecież mnóstwo...

   Usuń
  2. że niby na Prozaikach umieszczać jeszcze blogi z opowiadaniami? Nie myślałam, ale nie uważam tego za dobry pomysł. Takich spisów jest sporo, jak Aleey zauważyła, a poza tym nie taki był cel i zamysł tego bloga.

   Usuń
  3. Prozaicy mieli kształcić, a nie robić reklamy opowiadankom, prawda? :)

   Usuń
 3. Zastanawiam się czy jednak nie wziąć udziału w konkursie, ale nawet jeśli miałabym zamiar coś napisać, to nie wiem czy bym zdążyła. Ostatnio mam dużo na głowie.
  Myślę także nad tym aby dołączyć do Prozaików, czasami mogłabym w sumie coś napisać. Mam tylko jeden problem. Nie wiem jak są postrzegane moje opowiadania, czy jakieś wpisy. Wydaje mi się, że są one zazwyczaj ... do bani. Ale chyba mogłabyś je poprawiać? No cóż, jeszcze się nad tym zastanowię. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o poprawność językową i zwykłe błędy - owszem, mogłabym. Ale jeśli chodzi o treść: pamiętaj, że to Twoja opinia. ;) Jeśli choć trochę będą się nadawać, to myślę, że nie będzie problemu z umieszczeniem ich tutaj. Gdybyś się zdecydowała - pisz do mnie, zapraszam. ;)

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. kurczę, pod koniec zrobiło się tak pluszowo i tęczowo, że prawie się rozczuliłam. oj, halska, jak Ty czasami słodzisz.
  odkąd napisałaś, namawiam siebie do wzięcia udziału w "Adamie". muszę przyznać, że gdyby nagrody do tego konkursu były fundowane przez Fabrykę, już zapewne siedziałabym i kończyła (choć przeczytałam o tym przed chwilą), ale Studnia też zachęca. jednakże, jak widać, nie aż tak, bo wciąż tu jestem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słodko? Ale ja nie chciałaaaam, naprawdę! Wybacz, smirku. xD
   Do konkursu i tak namawiam - Studnia to małe, młode wydawnictwo ale bardzo przyjazne i miłe. No i mają dużo Palahniuka.

   Usuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine