Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

Wyniki konkursu "Nikt nie wiedział, co Adam miał w walizce"


Witam Was wszystkich bardzo serdecznie!

Na początku znów będę musiała Was przeprosić - doskonale wiecie za co. I wybaczcie mi i zwłokę, i moje wytłumaczenie, ale po prostu nie dałam rady - i to by było na tyle. Ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. 
Nie mogę niestety powiedzieć, że drugi konkurs na Prozaikach - "Nikt nie wiedział, co Adam miał w walizce" zakończył się sukcesem. Przysłaliście mi dziesięć prac konkursowych i choć to nie jest duża liczba, to miałyśmy z Nikoliną, Jessicą, Kamilą i barb_b sporo kłopotów. Po pierwsze, co mówię z wielką niechęcią - bardzo mało z nich było napisanych naprawdę super. Jeśli pomysł był dobry - zawiódł niewypracowany styl autorki. Jeśli styl był dobry - pomysł wydawał się być zwykły i oklepany. Jeśli pomysł i styl był dobry - popełnialiście błędy. Chyba w każdej pracy coś było nie tak, w bardziej lub mniej widoczny sposób. Oczywiście, nikt nie wymagał, żebyście pisali opowiadania na jak najwyższym poziomie - nic z tych rzeczy! Mamy się przecież uczyć, prawda? Po prostu sam temat konkursu był dość trudny, z czego zdaję sobie sprawę, więc trudno było zadaniu podołać. Nie mniej jednak cieszę się, że udało się to dwóm osobom. 
Tak, właśnie: dwóm. Zdecydowałam się z jury nie przyznawać trzeciego miejsca. Nie była to łatwa decyzja: z jednej strony w końcu to jest konkurs, a w konkursach powinny być trzy wyróżnione osoby. Z drugiej - naprawdę ciężko było wybrać kogoś jeszcze. Barb_b napisała mi, że może nie ma jakichś wybitnie złych tekstów, ale wiele z nich opartych jest na podobnym schemacie, pod czym się podpisujemy. To właśnie wpłynęło na naszą decyzję. Dlatego też:

____________________________________________

w konkursie na opowiadanie zawierające elementy kryminału i/lub thrillera "Nikt nie wiedział, co Adam miał w walizce"pierwsze miejsce zajmuje Neifile, z tekstem "Prezent dla córki"

drugie miejsce zajmuje Fryga z tekstem "Jesienią w deszczu cię poznałem"


Gratulujemy!

________________________________________


Jednakże na wyróżnienie zasługuje też Kendra ze swoim opowiadaniem "Nie ma odpoczynku dla grzeszników". Według mnie jest to najciekawsze praca ze wszystkich - przynajmniej mnie najbardziej wciągnęła. Podobała się też reszcie, dlatego stwierdziłyśmy, ze wspomnienie o niej będzie odpowiednie. Niestety, autorka całkowicie zawaliła sprawę w momencie, kiedy zdecydowała się na zignorowanie estetyki. Mam więc nadzieję, droga Kendro, że weźmiesz jeszcze swoją pracę do ręki i popoprawiasz wszystko, nieco nad nią popracujesz i nie wyrzucisz jej w najciemniejsze zakątki Twojego komputera - bo nie warto. 
Te trzy prace będziecie mogli przeczytać na Prozaikach - pojawią się one w następnych postach, razem z opinią jury.
Bardzo też gratuluję Wam wszystkim - że napisaliście, spróbowaliście. Tym razem mam dla Was komentarze jury do każdej pracy, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany - proszę odezwać się na maila. Nie zapomnijcie tylko powiedzieć, który tekst był Wasz!
Bardzo bym prosiła też Neifilę i Kendrę o przesłanie na pocztę swoich danych, na które będę mogła wysłać nagrody: książkę L.Reichlina "Tęsknota atomów", ufundowaną przez wydawnictwo Niebieska Studnia. Przypominam Wam, że te informacje służą jedynie do przekazania nagród i w nie śmiem w żaden sposób ich upubliczniać. 
W poprzednim konkursie, organizowanym jeszcze na BlogOnet, wypisałam też złote myśli z prac konkursowych - te możecie poczytać na prozaikowym profilu na portalu cytaty.info. I tym razem postaram się tam coś dodać, więc śledźcie wszystko, jeśli jesteście zainteresowani. Oczywiście, tym razem nie będzie tych cytatów zbyt wiele, ale na pewno coś się pojawi.  

Mam nadzieję, że jak na razie to wystarczy. Jeszcze raz wieeelkie przepraszam z mojej strony kieruję do Was. Ale każdy ma swoje życie, które nie raz daje nam w kość. No i u mnie tym charakteryzują się wakacje - nigdy nie ma na nic czasu, jak na ironię. A właśnie - jak się bawicie, wolni od szkoły i pracy?
Jeśli macie ochotę na napisanie jakiegoś reportażu z Waszych wakacji, to Prozaicy chętnie go opublikują - wystarczy, że będziecie chcieli. Zapraszam! :)
Ostatnio ktoś w komentarzu pisał z pytaniem o szablon, o ile dobrze pamiętam - proszę więc o pisanie na Gadu, postaram się wytłumaczyć co trzeba. 

Na koniec pogratuluję Wam po raz ostatni i wierzę, że tym razem spotkamy się szybciej. 

Pozdrawiam,
halska. 


6 komentarzy:

 1. A ja już zacieram łapki, mam olbrzymią ochotę te teksty przeczytać. Kiedy można spodziewać się publikacji?
  Oraz, oczywiście, serdecznie gratuluję wyróżnionym autorkom! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję wyróżnionym! Oczywiście szkoda mi, że to nie moja praca okazała się jedną z najlepszych, ale thriller/kryminał to zupełnie nie moje klimaty i w sumie się tego spodziewałam :) Była to jednak dla mnie przygoda i pewne doświadczenie. Chętnie przeczytam te prace konkursowe, które jury ogłosiło zwycięzcami. Jeszcze raz gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje dla zwycięzców ;) Kiedy można się spodziewać publikacji wyróżnionych prac? Mam nadzieję, że następny konkurs zacznie się jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego, bo wtedy prawdopodobieństwo napisania czegoś przeze mnie będzie dużo większe ;D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Publikacja - wkrótce. Nie podam żadnego konkretnego terminu, ale mam nadzieję, że wcześniej niż później.
   Co do następnego konkursu - ha, jeśli już, to początek września. Miałam w palach zaczęcie już w sierpniu, ale niestety jestem zmuszona przesunąć terminy.

   Usuń
 4. Bardzo dziękuję za tak niesamowite wyróżnienie. Zabrzmi banalnie, ale nie spodziewałam się, bo nawet nie wiem, czy opowiadanie, jakie stworzyłam, idealnie wpasowywało się w gatunek. Tak czy siak - jeszcze raz bardzo dziękuję. Wspaniały akcent na zakończenie pracowitego dnia. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. zapraszam na blog literacki wroclawmiastonudy.blogspot, prestidigitator

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine