Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

Na dwa trzynaście - akcja!


UWAGA! Informacja na końcu posta!

society6.com/wordsigiveby


I to są moje życzenia dla Was na 2013 rok! :) 
Jak się macie w Nowym Roku? Jak się bawiliście na Sylwestra? 
Osobiście, mówiąc szczerze, nie lubię tego święta, ale jednak lubię zaczynać różne rzeczy. Początki, choć zawsze są bardzo trudne, to jednak jeśli się przez nie przebrnie, ma się naprawdę dużo satysfakcji. 
Niektórzy robią sobie postanowienia noworoczne - zwyczaj stary i znany, zwykle odnoszący się do palenia czy przeklinania albo schudnięcia. Znacie, prawda? Ale co powiecie na coś innego - nie na postanowienie, a... wyzwanie? 
Jedna z autorek bloga A Beautiful Mess rozpoczęła kiedyś akcję o nazwie PROJEKT 365. Bardzo prosty, bardzo interesujący, niezwykle piękny, moim zdaniem. Chodzi o nic innego, jak pokazanie każdego dnia z roku jednym zdjęciem, jednym autoportretem. Ja proponuję jednak coś innego. 
Miesiąc ma około 30 dni. W sumie rok ma 365 dni. Myślę jednak, że dwanaście z nich warto byłoby wykorzystać na pisanie. 
W całej zabawie chodziłoby o nic innego, jak o tworzenie opowiadań, jednego na każdy miesiąc roku. Wasze utwory mogą być krótkie albo długie, opisujące jedną czy drugą rzecz. Nie stawiam ograniczeń, nie daję warunków dotyczących objętości, tematyki czy gatunku. Zostawiam Wam całkowicie wolną rękę i mam nadzieję, że z tego skorzystacie. Jedynym punktem, który musicie przestrzegać, jest ten, mówiący, by napisać jedno opowiadanie na miesiąc - nie dużo, prawda? Zachęcam Was do wzięcia udziału w zabawie - jeśli się zgłosicie i wytrwacie, dla najlepszych przewiduję nagrodę książkową. Albo nawet kilka nagród. 
Nie podpisujecie cyrografu, nie zostajecie wpisani na czarną listę jeśli się Wam nie uda - wręcz przeciwnie, będę Wam bić brawo, że w ogóle chcecie podejść do takiej akcji. 
Podoba się Wam? Kto z Was chciałby wziąć udział? Mam nadzieję, że taka zabawa nieco zmusi Was do częstszego pisania - bo przecież warto! :) 
Bardzo bym prosiła o opinie - jeśli będziecie za, dodam trochę więcej informacji o całym przedsięwzięciu. Podniesiecie rękawicę? :)


UZUPEŁNIENIE, 04.01:

Baaardzo się cieszę, że tak wielu z Was spodobał się ten pomysł! Mam nadzieję, że naprawdę tak dużo osób się zgłosi, że będziecie regularnie pisać. Tego Wam życzę. :)
Wszystkie informacje umieściłam na osobnej podstronie - wystarczy kliknąć na link poniżej. 


A z innej beczki - nie sądzicie, że przydałby się nowy szablon? 
Pozdrawiam, 
halska.

23 komentarze:

 1. Mi się to bardzo podoba ! Z chęcią wzięłabym udział gdyby nie to, że nie umiem pisać. :/ No i oczywiście brak czasu.. Ah, naprawdę z wielką chęcią wzięłabym udział. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy umie pisać, tylko nie każdy jeszcze o tym wie. Prozaicy są właśnie po to, żeby każdy miał gdzie poćwiczyć - bardzo serdecznie zapraszam Cię do wzięcia udziału. Nie chodzi o to, by od razu wydać książkę, ale żeby dobrze się bawić, wymyślając historie nie z tego świata. :)
   A jeden dzień w miesiącu poświęcony na pisanie to znowu nie tak dużo - grunt, to się spiąć. :)

   Usuń
  2. Hmm, no to mnie zachęciłaś. :))

   Usuń
 2. W sumie, to chyba dobry pomysł. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie pomysł jest genialny i chyba wezmę udział! ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny, ciekawy pomysł! Jestem jak najbardziej za :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobry pomysł :) Ja również jestem za.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysł oryginalny i ciekawy :). Zastanowię się.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pomysł rzeczywiście oryginalny i diablo ciekawy! Myślę jednak, że raczej dla lubiących wyzwania osób o stalowych nerwach. W końcu pisanie jednego opowiadania na miesiąc może być (a pewno i w niektórych przypadkach będzie!) straszliwie czasochłonne, a przy tym i stresujące. :)
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, wierzę, ale właśnie dlatego nazwałam to tam gdzieś "wyzwaniem". A opowiadanie wcale nie musi być znowu aż takie długie - miniaturki też są fajne! :)

   Usuń
 8. Chętnie wzięłabym udział w czymś takim :3

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jestem jak najbardziej za!
  Podnoszę rzuconą przez Ciebie rękawicę i biorę udział w wyzwaniu.
  Pozdrawiam i życzę całej Załodze Prozaików dużo weny w 2013 roku!
  My Logorrhea

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja uważam że ten pomysl jest bardzo dobry. Napewno pomoże wielu osobą w poprawieniu zdolności pisarskich.
  Ja napewno się na to pisze!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja i tak staram się pisać przynajmniej raz na miesiąc - oczywiście nie zawsze się udaje, ale takie przedsięwzięcia są dodatkową motywacją, o czym przekonałam się chociażby na 'tworzycielach', więc jestem jak najbardziej za :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Rękawicę podnoszę;) Z moim pisaniem jest różnie, więc takie wyzwanie jak nic mi się przyda;)
  Jednym z moich postanowień noworocznych jest dołączenie do Prozaików, więc niedługo się do was zgłoszę, mam nadzieję, że z pozytywnym oddźwiękiem;) Pozdrawiam gorąco;)
  P.S
  Czekam niecierpliwie na konkrety związane z wyzwaniem;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem za! Zgłaszam się! ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mi się podoba - zgłaszam się ;]

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawy pomysł ;). Z chęcią spróbuję :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. AA, no i zapomniałam zapytać. Czy każdą napisaną w miesiącu pracę powinnam na bieżąco przesyłać do Prozaików czy zapisywać grzecznie na moim dysku i za rok przyznać się, jak mi poszło ;)?

   Usuń
  2. Takie informacje podam w bardziej szczegółowym poście.

   Usuń
 16. ...właśnie odnalazłam motywację do pisania. Genialny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 17. Na bloga wpadłam przypadkiem, ale już zdążył mi się spodobać. Bardzo.
  Co do akcji: superpomysł! Napiszę na pewno.

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine