Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

KONKURS DZIENNIKARSKI: Niezwykłe życie zwykłe

"Niezwykłe życie zwykłe" to akcja organizowana przez blog Prozaicy, mająca na celu spopularyzowanie fotoreportażu jako formy dziennikarskiej. Mam nadzieję, że dzięki niej więcej z Was zacznie się zastanawiać nad tym, jakie zdjęcia robi, a może i nabierze tego przyjemnego zwyczaju zabierania wszędzie ze sobą aparatu.O co chodzi? A no o to, żeby w czasie wakacji stworzyć fotoreportaż zatytułowany "Niezwykłe życie zwykłe". Mam nadzieję, że gdziekolwiek wyjeżdżacie czy też zostajecie w swoich domach - będziecie mieć pod ręką aparat, żeby uchwycić coś naprawdę ulotnego. Interpretacja tego tytułu jest dowolna, jednak przed rozpoczęciem robienia zdjęć zapraszam do przeczytania artykułu "Jak zrobić dobre zdjęcia?" i zastosowania wskazówek tam zawartych. 
Należy podkreślić, że akcja ta oficjalnie nie ma formy konkursu, ale może taką przybrać, jeśli więcej osób zdecyduje się na podjęcie wyzwania. W takim wypadku przewiduję dla autora najlepszego fotoreportażu pewną nagrodę (publikacja w czasopiśmie i/lub nagroda rzeczowa).

Co należy zrobić? Trzeba stworzyć reportaż, który będzie składał się z minimum trzech zdjęć a maksimum pięciu. Zdjęcia te muszą być podpisane oraz wysłane do 1 września na adres prozaicy@vp.pl, w tytule listu wpisując "Fotoreportaż". W treści maila proszę o zamieszczenie informacji na temat autora zdjęć (nick i/lub imię i nazwisko, wyrażenie zgody na publikację zdjęć). 

REGULAMIN KONKURSU W ZAKŁADCE "REGULAMINY".


Biorąc udział w akcji jednocześnie oświadcza się, że posiada się pełnię praw autorskich do zdjęć oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku osób na nich przedstawionych. Jeżeli tak nie jest, autorka bloga Prozaicy nie ponosi odpowiedzialności. Co więcej, wysyłając fotografie wyraża się zgodę na nieodpłatną ich publikację na Prozaikach i/lub innych stronach internetowych (typu Facebook lub czasopisma internetowe). 

Po wzięciu udziału w akcji blog Prozaicy nie przejmuje praw autorskich do zdjęć. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Layout by Yassmine