Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

Drobne informacje

Cześć! 

Dzisiaj krótko, tylko z dwiema informacjami. Po pierwsze, niezmiernie mi przykro, ale niestety nie będę mogła przyznać "Tęsknoty atomów" jako nagrodę za trzecie miejsce w konkursie. Została ona nieco zniszczona przez moją nieuwagę - mea culpa, mea maxima culpa! Serdecznie za to przepraszam (za zamieszanie też!) i jednocześnie mam nadzieję, że drobna zamiana nie będzie aż tak krzywdząca - za ostatnie miejsce na podium wyślę coś innego ("Międzypiekle" Nikoliny Rudol albo kieszonkową wersję "Pajęczyny" Agaty Christie).

Jutro, tj. w niedzielę, najprawdopodobniej otrzymam trochę informacji od jury na temat oceniania prac, więc jeśli będzie to coś konkretnego, na pewno się z Wami podzielę - proszę śledzić Facebooka!

Edycja: w przeciągu kilku dni dostałam trochę zaproszeń do znajomych na Facebooku - chcę zaznaczyć, że tamto konto jest fikcyjne, nie wchodzę na nie i było mi potrzebne tylko po to, aby założyć fanpage'a Prozaików - nie używam go, w związku z czym nie będę tychże zaproszeń akceptować. Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony. :)


halska.

19 komentarzy:

 1. Hm, szkoda, że nagrody nie będę takie, jak zaplanowane... Ale ta trzecia - odmienna - urozmaici trochę całość. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje szanse na przeczytanie "Tęsknoty atomów" niebezpiecznie spadły :( Szkoda, chociaż "Międzypikle" i "Pajęczyna" również kuszą ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawsze można poprosić o uszkodzoną "tęsknotę" :D

   Usuń
  2. Najpierw trzeba by chociaż to trzecie miejsce zająć ;p

   Usuń
 3. można, a i owszem. jak ktoś chce pogniecioną okładkę, to mogę wysłać. xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ocenia się książki po okładce, jeśli komuś zależy na treści to na okładkę nie zdąży nawet rzucić okiem :D

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 4. A ja się nie zgodzę. Z pewnością treść jest o wiele ważniejsza od okładki, ale jeśli ta jest brzydka, potrafi zrazić do lektury. W księgarni, jeśli nie przychodzę tam po konkretny tytuł, do książki zachęca mnie właśnie okładka. Kiedy natomiast znajduję się w posiadaniu wydawnictwa, które razi mnie swoją nieestetyczną grafiką obwoluty, owijam je stroną z gazet, na której drukowane są nekrologi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, ale jeśli komuś naprawdę zależy na przeczytaniu jakiejś książki, to nie zrazi się okładką.

   Usuń
  2. Gdybym wzięła udział w konkursie, nie interesowała by mnie okładka, bo to treść jest najważniejsza. C:

   Usuń
 5. Wszystkie macie tutaj rację - niewątpliwie. Sęk jednak w tym, że ja nie czułabym się dobrze, gdybym wysłała komuś wadliwy produkt, a ktoś, kto go dostanie - też może nie tryskać radością. Ale oczywiście, jeśli komuś będzie zależało na "Tęsknocie", to ją dostanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A propos, na kiedy przewidziane są wyniki?

  OdpowiedzUsuń
 7. Witajcie. Czy mieszkając za granicą, można brać udział w konkursach? I czy na w przypadku wygranej nagroda zostałaby wysłana na dany adres bodajże w Niemczech?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety - nie. Znaczy się, udział w konkursie wziąć można, jasne, ale nagrody nie będą wysyłane za granicę, z prostych przyczyn: nie stać mnie. Wszystkie koszty wysyłki ponoszę ja, więc jest to dodatkowe obciążenie.

   Co do wyników - początek lipca. :)

   Usuń
 8. Szkoda, ale dziękuję za odpowiedź. ;)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine