Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

Przyjaźń w życiu człowieka - konkurs literacki Festina Lente oraz iCzytam!

Cześć! 

Niestety, nie są to jeszcze wyniki konkursu, które pojawią naprawdę już niedługo. Przepraszam Was jeszcze raz i proszę o cierpliwość - ja mam ograniczony dostęp do Internetu, inni wyjechali gdzieś tam, czyli nie ma to jak uroki wakacji. Chcę jednak powiedzieć, że rozstrzygnięcie konkursu naprawdę nie było łatwe i nieco musiałyśmy zmodyfikować plany.
Mam jednak dla Was drobną wiadomość - na mailu znalazłam prośbę o umieszczenie na prozaikach informacji o konkursie literackim, co robię z chęcią. Konkurs wydaje się być ciekawy i na temat, który nam wszystkim jest bliski. Ponadto, całość jest zorganizowana z myślą o najmłodszych, więc warto wziąć udział. 
Należy napisać pracę na temat przyjaźni, a następnie przesłać ją na podany niżej adres. Teksty muszą być opowiadaniami napisanymi prozą albo wierszem - my skupiamy się na tym pierwszym. :) Co więcej, nagrody w konkursie to wartości pieniężne i to niemałe. 
Według mnie, konkurs jest wart uwagi, a ja sama chyba wezmę w nim udział. Napisałam jeszcze do pani Hani z prośbą o umieszczenie na Prozaikach właśnie Waszych tekstów, jeśli będziecie chcieli je tutaj opublikować. Ale o tym jeszcze przypomnę. 
Mamy czas do 30 września, więc całkiem sporo - łapcie za klawiaturę, twórzcie, pochwalcie się i przesyłajcie prace na red.literacka@festina-lente.org.pl. 


Więcej informacji na www.iCzytam.pl

halska.

7 komentarzy:

 1. W regulaminie konkursu pisze, że brać udział mogą dzieci do 10 lat, czyż nie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba jednak osoby na Prozaikach są za duże na ten konkurs. W regulaminie jest napisane, że mogą w nim wziąć udział jedynie dzieci do 10 lat. To trochę nie fair, jak dorosły prześle pracę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie! Czy wy czytać nie umiecie? W regulaminie jest przecież napisane, że dla CZYTELNIKÓW do lat 10, a nie AUTORÓW. No bez przesady...

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie.
  Co nie zmienia faktu, że trzeba rzec się praw autorskich do pracy :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie: DLA dzieci, a nie PRZEZ dzieci, w tym różnica. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Haha a wyobrażacie sobie dwulatka piszącego opowiadania? Bo idąc waszym tokiem rozumowania, w pierwszej kategorii miałyby pisać dzieci od 2 do 5 lat xD Zresztą wyraźnie jest napisane, że w konkursie może brać udział każdy, tyle że opowiadanie ma być skierowane do dzieci w wieku 2-5 oraz 6-10 lat ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ograniczenia wiekowe (mam na myśli odbiorców) nieco ograniczają również pole do popisu, ale konkurs ciekawy, warto spróbować. Dziękuję za informację, halska. : )

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine