Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

O Prozaikach i Libertasie słów kilka


Kto zna ten internetowy magazyn? Kto nie, niech lepiej się z nim zapozna, bo naprawdę wart jest uwagi. Ja natrafiłam na niego stosunkowo niedawno, ale to wystarczyło, żebym gazetę polubiła - bo jest, właśnie, wolna, niezależna. Zapraszam wszystkich, którzy chcą poczytać felietony, artykuły, albo ciekawie napisane poradniki językowe. 
Co mają Prozaicy do Libertasa? Dużo, od dzisiaj. Szanowny pan redaktor pisma zgodził się na publikację we wrześniowym wydaniu mojego krótkiego artykułu o Prozaikach. Nie chodzi o to, żeby nagle na bloga spłynęły tłumy nowych czytelników, ale o to, żeby więcej ludzi o tym naszym blogu się dowiedziało. Niech wszyscy się wiedzą, że młodzi Polacy, jak Wy, mają takie talenty. Mam nadzieję, że zerkniecie jutro na gazetę i przeczytacie, ocenicie.
Co jeszcze? Dostałam także od magazynu propozycję, której naprawdę nie zamierzam odrzucić: zwycięskie prace w kolejnym konkursie na Prozaikach mogą być opublikowane właśnie w tej gazecie! Myślę, że przez to cały konkurs będzie wydawał się bardziej atrakcyjny, a najlepsi poczują się jeszcze bardziej wyróżnieni - oby! :)
A z ostatnich nowinek: Prozaicy podjęli współpracę z Stowarzyszeniem Piórem Feniksa także - mam nadzieję, że będzie ona owocna.
Tak więc: jutro, moi drodzy, najpierw pędzicie na Libertasa, a później wracacie do Prozaików, żeby wziąć udział w ćwiczeniu! :) 


Nie ma sławy, błysku fleszów, przeogromnie wysokiej statystyki. Ale cóż z tego, skoro jest serce, są czytelnicy, są pasjonaci? Są prozaicy, to się liczy. Są młodzi ludzie, którzy kochają to, co robią: kochają czytać, kochają pisać. I chcą się sprawdzić w tym, co robią, i chcą się kształcić, pogłębiać wiedzę, chłonąć ciekawostki. Tak. Są młodzi ludzie. 
- wrześniowe wydanie miesięcznika "Libertas", 
fragment artykułu "Prozaicy do Prozaików"Pozdrawiam ślicznie,
halska. 


3 komentarze:

 1. Na gazetkę internetową za chwilę spojrzę, może podsuną mi jakieś pomysły na nowe opowiadanie?
  Konkurs.. dobry pomysł z publikacją i myślę, że uczestnikom się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Informuję tylko, że zgodnie z tradycją polecania 5 blogów z okazji Światowego Dnia Blogerów, Prozaicy znaleźli się w mojej piątce :).
  http://katalog-ocenialni.blogspot.com/2012/08/podsumowanie-sierpniowe-i-swiatowy.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna sprawa! Miło patrzeć jak Prozaicy się rozrastaja :) Na pewno zajrze do gazety, no i mam nadzieje, że ta wasza współpraca bedzie owocna.
  Fajnie też, że następne prace konkursowe zostaną opublikowane - ze względu nie tylko na stronę, ale i autorów, którzy dzieki temu będą mieć większe szanse na bycie rozpoznawalnymi :)
  - Kendra

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine