Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

Przywitaj się z moim małym przyjacielem - zapowiedźO co chodzi? 
O ćwiczenie literackie. 
A konkretnie?
A konkretnie to o to, żeby potrenować sobie pisanie krótko, zwięźle i na temat. Ale nie znaczy, że nieinteresująco.
Ten pomysł do głowy wpadł mi, kiedy mailowałam z Julią i z Neifile a'propos nagrody za konkurs o Adamie. Trochę on sobie leżakował i leżakował, aż w końcu stwierdziłam - niech się dzieje. 
Moi drodzy: to nie jest konkurs. Nie będzie tutaj nagród, nie będzie żadnego jury, ale za to będzie wybieranie najciekawszych prac, które później opublikuję tutaj, na Prozaikach. Tym samym będzie to jakieś wyróżnienie, mam nadzieję. 
Dlaczego tak? Wielu z Was ma z tym problemy - musicie najpierw napisać stronę o niczym, żeby przejść do akcji. Musicie mieć długi wstęp, a potem nie starcza Wam miejsca na powalające zakończenie, nie mówiąc o sensownym rozwinięciu. Musicie opisać każdy, choćby najdrobniejszy szczegół. Sama długo musiałam się uczyć, żeby później na testach czy egzaminach nie zabrakło mi kartki. Dlatego też myślę, że takie ćwiczenie powinno pomóc - nauczmy się w zgrabny sposób przekazać wszystko to, co mamy w głowach. Nie mówię oczywiście, że długie teksty są złe - mają one swoją magię, jak wszystko. Ale trudniej jest napisać coś krótkiego, a równie treściwego, prawda? 
Nie będzie to jednorazowa akcja, oczywiście. Będzie jeszcze kilka serii, inne treningi - wszystko dla Was. Mam nadzieję, że weźmiecie w nich udział. A ja... Cóż. Ja Was wyzywam - stańcie na wysokości zadania, pokażcie, że potraficie. Przyjdźcie pierwszego dnia września po więcej informacji, zastanawiajcie się, powiedzcie swoim znajomym, wstawcie bannery na blogi, myślcie nad tym dziwnym tematem. Czekam na Was! :)


10 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa, co to będzie za akcja.
  Zapowiada się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam.
  Na blogu http://gossip-bum.blogspot.com/ pojawił się artykuł [0011] o ćwiczeniach literackich na Prozaikach. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z jego treścią.
  Pozdrawiam, Niah.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio lubuję się w szybkich ćwiczeniach, więc z chęcią wezmę udział ;).

  OdpowiedzUsuń
 5. O też wezmę udział :D
  Mówiłam już, że uwielbiam prozaików?

  OdpowiedzUsuń
 6. Prozaicy znaleźli się w moim TOP 5 z okazji Międzynarodowego Dnia Blogera.
  Pozdrawiam!
  http://my-logorrhea.blogspot.com/2012/08/po-wakacyjnie.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawdę mówiąc mnie to również zaciekawiło i zastanawia mnie tylko kilka drobnych szczegółów,ale to już pewnie sama się dopytam. Pozdrawiam!
  Ps.halska, informuj mnie proszę o nowinkach dotyczących "ćwiczenia" ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nah, jak będziesz chciała coś wiedzieć, to pytaj. A o nowinkach będziesz musiała się sama dowiadywać - wystarczy zaglądać na bloga. :)

   Usuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine