Prozaicy to blog, na którym organizowane są konkursy literackie, od czasu do czasu pojawią się różne porady dotyczące pisania, wskazówki albo recenzje, felietony, reportaże. Blog ma na celu nie tylko popularyzowanie wśród młodych osób czytanie książek, ale też zachęcanie do tworzenia własnych opowiadań i powieści, które w przyszłości mają szanse pojawić się na domowych biblioteczkach.
Kontakt: E-MAIL: PROZAICY@VP.PL oraz FACEBOOK: TUTAJ

Konkursy: kolekcja wiosna/lato 2014

Nie wiem jak Wy, ale mnie od czasu do czasu nachodzi wielka ochota na zdobycie świadomości, że ktoś gdzieś organizuje konkurs literacki, w którym mogłabym wziąć udział. Nie chodzi nawet o sam fakt napisania pracy, bo to nie zawsze się udaje, ale o to, że wiem, że mogę to zrobić.
Właśnie. 
Może to dlatego, że jestem leniwa, a może to dlatego, żeby mieć motywację. 
Ilość konkursów zawsze osiąga szczytowy punkt w marcu, dlatego bardzo przyjemnie się zdziwiłam, kiedy natrafiłam wczoraj na aż pięć. Może i Wy znajdziecie coś dla siebie. Przedstawiam Wam je od tego, który kończy się najwcześniej.
Przeważa tematyka dowolna - mam nadzieję, że raczej Wam to ułatwia sprawę niż komplikuje. Co Wy na to? Wolicie, kiedy macie narzucony temat, czy nie lubicie, gdy ktoś Was jakoś ogranicza?1. JA I MÓJ ŚWIAT
czas: do 30.05
Choć temat może wydawać się mało ambitny, to trzeba wziąć pod uwagę, że konkurs odbywa się w dwóch kategoriach; uczestnicy podzieleni są na od i do 15. lat.  Jest on organizowany na szczeblu ogólnopolskim, a można zgłosić do niego oprócz opowiadania również i wiersze, jeśli ktoś czuje się na siłach. Interpretacja tematu jest dowolna. 
Jak jest napisane w regulaminie, na zwycięzców czekają "złote pióra" (choć nie mam pojęcia, czy brać pod uwagę dosłowne znaczenie...?), jednorazowe stypendia artystyczne i nagrody rzeczowe. 
Więcej informacji i regulamin: biblioteka.pila.pl

2. XI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Stanisława Grochowiaka
czas: do 31.05
Temat prac wysłanych na konkurs jest dowolny, więc myślę, że to dobra okazja na wygrzebanie z szuflad starych tekstów. Można pochwalić się swoimi opowiadaniami, esejami, poezją albo dramatami, a więc jest naprawdę szeroki wachlarz możliwości. 
Nie ma sprecyzowanej informacji, jeśli chodzi o nagrody - mają być pieniężne, ale to by było na tyle. Jednak, jak oczywiście powszechnie wiadomo, nie nagrody tu chodzi*. 
Więcej informacji i regulamin: salonliteracki.pl

3. NOWE MARZY, czyli wypisz-wymaluj, jakby to miało być, gdyby mogło być tak, jak się nam nawet nie śniło
czas: do 10.06
Jest to konkurs organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, a więc można wygrać naprawdę sporo... pieniędzy, a jak pójdzie Wam naprawdę świetnie, to później jeszcze zaproszenie do udziału w finale. 
Sam festiwal wydaje się być organizowany naprawdę na poziomie, zresztą już od dziesięciu lat, więc uważam, że będzie to ogromne osiągnięcie, jeśli komuś z Was się powiedzie. 
Więcej informacji i regulamin: opowiadanie.org

 4. XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Zdzisława Morawskiego
czas: 15.07
Organizatorzy konkursu tutaj też nie ograniczają tematyki i tak samo dają możliwość wysłania jeszcze wierszy. Można wygrać trochę pieniędzy (a mówiąc "trochę" mam na myśli 2000 zł minus podatek), więc chyba jest o co walczyć - tym bardziej, że - jak mówię - można wygrzebać jakiś swój stary tekst i podejść do sprawy jak najbardziej na luzie.  
Więcej informacji i regulamin: wimbp.gorzow.pl

5. Konkurs Literacki Miasta Gdańska im. Bolesława Faca
czas: 30.11
Konkurs ten też ma tematykę dowolną, też proza i poezja, ale myk jest taki, że to konkurs raczej dla tych, którzy napisali już naprawdę dużo - bo główną nagrodą jest wydanie pracy w nakładzie 1000 egzemplarzy. Tak więc tutaj raczej całe tomiki, zbiory albo po prostu powieści. Jeśli macie jakieś w zanadrzu - to śmiało, bo może się Wam uda spełnić marzenie. 
Więcej informacji i regulamin: gdansk.pl


halska.

* trochę kłamstwo, wiadomo, ale ciii...!

3 komentarze:

  1. Bardzo Ci dziękuję za tę notkę, zwykle nie chce mi się albo zapominam, by poszukać konkursach literackich, a tu mam do wyboru aż cztery ciekawe (pomijając ten dla młodzieży szkolnej). Na pewno w którymś spróbuję swoich sił.

    OdpowiedzUsuń
  2. O, super! :) Teraz po maturze będę, to na pewno wyślę gdzieś pracę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. No prosze, to jest to czego podswiadomie szukalem od tygodni, juz czas na niezalezna ocene wlasnych wypocin, dziekuje bardzo za informacje.

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine